STEM + A

Home / STEM + A

Disiplinler arası işbirliği yapmak ve farklı alanlarda kazanılan bilgiyi bir arada kullanmak, proje hazırlamak, bilimsel tutum ve davranışları geliştirmek Fikri Bilim Kolejinde STEM + A ile öğrencilere kazandırılır.

Science (Fen), Technology (Teknoloji), Engineering (Mühendislik), Mathematics (Matematik) ve ilaveten Art (Sanat) ile öğrenciler hayatı boyunca tasarımlarını ve hayallerini üretime dönüştürme becerisi kazanır. Fikri Bilim Kolejinde STEM + A eğitimi fen, teknoloji ve matematikle sınırlı değildir. Sanattaki üretim ve yaratıcılık ile birlikte ela alınır. Sanat, tasarım ve yaratıcılık becerileriyle birlikte öğrencilere projelerini ürüne dönüştürecekleri ortamlar bulunur.

 

Fikir özgürlüğü, bilimsel düşünme ve proje odaklı eğitim yaklaşımı ile özel olarak kurgulanan öğrenme alanlarında bilgiyi sadece öğrenen değil, üreten ve kullanan bireyler yetişir.

Fikir ve Bilim Atölyesi ile felsefe, fen, sanat, bilim, tasarım ve üretim atölyesi tek mekânda öğrencilerin özgürce fikir ve bilim üretmeleri için tasarlanmıştır.